Apie mus

Kas mes?

Viešoji įstaiga „Šv. Jono vaikai“ – tai nevyriausybinė organizacija, kurios steigėjų gretose yra ir čia anksčiau užaugę globotiniai, ir daug metų vaikams paskyrę darbuotojai, ir prie šios veiklos ištakų buvę broliai joanitai.

Mūsų namai

Mūsų namai – tai mūsų didžioji šeima, kurioje yra ne tik vaikai, bet ir darbuotojai, savanoriai, vaikų giminaičiai, augintiniai, kaimynai, draugai. 

Namais mūsų vaikai vadina keturias jaukias sodybas, kurios įsikūrusios Jalovės, Apatiškių, Gojaus ir Jogėlonių kaimuose Trakų rajone. Šiose sodybose šiandien gyvena 22 vaikai, kiekvienoje – po 5–6 vaikus. Kartu su jais visą parą būna „Šv. Jono vaikų“ specialistai – socialiniai pedagogai, socialiniai darbuotojai ar individualios priežiūros darbuotojai. Tai, ką daro mūsų komanda, sunku pavadinti tiesiog darbu – čia reikalingos ne tik žinios, bet ir didelė širdis. Todėl neretai sakome, jog šis darbas – ir misija, ir tarnystė viename.

Mūsų sodybose, kaip ir bet kuriose kitose aplinkui, gyvena katės, šunys, triušiai, o vienoje – netgi vištos! Turime šiltnamius (vasarą daržovėmis pilnai apsirūpiname patys), auginame braškes, šilauoges, obuolius. Draugaujame su kaimynais, važinėjame dviračiais, einame maudytis, slidinėjame, supamės, žaidžiame futbolą, tinklinį ir krepšinį. Kaip ir visi aplinkinių sodybų bei miestelių vaikai važiuojame į ugdymo įstaigas mokykliniais autobusiukais, lankome būrelius, vykstme į iškylas, baseiną ar į netoliese esančius Trakus ar  Vilnių. Kiekviena sodyba turi savo automobilį. 

Čia nėra nei valytojų, nei virėjų, nei sodininkų – viską darome kartu su vaikais, nes žinome, jog tik tokiu būdu jauni žmonės įgauna pačių svarbiausių socialinių bei darbinių įgūdžių, kurių prireiks ateityje. 

Čia juokiamės ir verkiame, pykstamės ir dėkojame, švenčiame ir dirbame. Visi kartu. Nes esame didelė šeima. Esame bendruomenė. 

Tikime, kad  mūsų vaikai užaugs savimi pasitikintys, jautrūs, bendruomeniški, gebantys savarankiškai mąstyti, dirbti ir kurti savo gyvenimą ateityje.

Mūsų istorija

„Šv. Jono vaikai“ - organizacija, kurios užuomazgos atsirado daugiau nei prieš 25 metus.

Dar 20 a. pabaigoje (1996 m.) broliai joanitai, atvykę iš Prancūzijos į Lietuvą, subūrė savanorius ir išėjo į Vilniaus gatves, kur pradėjo darbuotis su gatvėse laiką leidžiančiais vaikais bei jaunimu. Taip atsirado Šv. Jono kongregacijos vienuolyno programa „Pagalba gatvės vaikams“. Vėliau šis pavadinimas buvo pakeistas, nenorėjus jaunuolių vadinti „gatvės vaikais“.

Užmezgus ryšius, suaugusieji pačių vaikų teiravosi, kas jiems padėtų nebebūti gatvėse. Ir patys vaikai pasakė: „išvežkite mus iš miesto“... Taip Trakų rajone viena po kitos atsirado sodybos, kuriose apsigyveno savanoriai, kartu su vaikais (2004).

2013 m. buvo įsteigta viešoji įstaiga „Šv. Jono vaikai“, tęsianti brolių joanitų pradėtus darbus ir teikianti socialinės globos paslaugas vaikams.

greenhouse, planting, spring-6226263.jpg